Profilerte stillinger fra Logistikkjobber

Wolt ansetter i første omgang 20 egne bud i Oslo.

Strategisk skifte hos Wolt – ansetter egne bud

Wolt lanserer en egen budtjeneste med fast ansatte bud og en flåte av elektriske kjøretøy. Tjenesten skal ivareta både Wolts egne behov og tilby tjenester til eksterne kunder.

Publisert Sist oppdatert

Kort fortalt

  • Wolt introduserer en ny logistikkorganisasjon med egne ansatte for å sikre effektiv og miljøvennlig distribusjon.
  • Tjenesten starter med 20 ansatte i Oslo og tilbyr nullutslippsleveranser med elektriske kjøretøy.
  • Wolt Operations Norway vil vurdere videre ekspansjon basert på etterspørsel og bærekraftige leveringsbehov.

Oppsummeringen er generert av Labrador AI, men gjennomlest av en journalist.

Den nye satsingen skal «sikre rask, effektiv og miljøvennlig distribusjon – både for Wolts egne leveranser og for eksterne kunder med behov for fleksible logistikkløsninger», heter det i meldingen fra Wolt.

Den nye tjenesten er et strategisk skifte for Wolt i Norge, der selskapet går fra å bare benytte eksterne selvstendige budpartnere, til å bygge opp en logistikkorganisasjon med egne ansatte.

Begynner med 20

Til å begynne med ansetter Wolt 20 bud og tjenesten skal i løpet av våren rulles ut i Oslo.

Marthe Hennum Lie, er leder for den nye enheten Wolt Operations Norway.

– Vi ser et økende behov for bærekraftige og pålitelige leveringstjenester – både innenfor vår egen plattform og fra eksterne aktører som ønsker raske og grønne transportalternativer. Med denne satsingen ønsker vi å bidra til en mer miljøvennlig og profesjonalisert bylogistikk, sier Marthe Hennum Lie, leder for den nye enheten.

Hun har lang erfaring fra Wolt og har hatt sentrale roller i oppbyggingen av selskapets operasjoner i Norge og på Island. Hun skal nå lede det nye initiativet, som går under navnet Wolt Operations Norway.

Kaia ligger på Filipstad og er Norges første mobilitetshotell og er et samarbeid mellom Fleet by Mobility Solutions, Wolt, Posten Bring og Oslo kommune – og blir nå base for Wolts nye satsing.

Tjenesten vil kunne brukes av alt fra restauranter og butikker til netthandelsaktører som ønsker rask og presis levering. 

Nullutslipp

Alle leveranser vil foregå med nullutslippskjøretøy – både tråsykler elsykler og elbiler og elektriske varebiler. Kaia Mobility Hotel på Filipstad vil i starten fungere som base for de elektriske kjøretøyene

– Vi vet at mange bedrifter i dag leter etter mer bærekraftige alternativer til tradisjonelle budtjenester. Vi har teknologien, erfaringen og infrastrukturen til å levere på nettopp det, sier Hennum Lie.

Wolt Operations Norway vil i løpet av året evaluerer videre ekspansjon og vurderer å utvide teamet ytterligere dersom etterspørselen tilsier det, skriver selskapet i en pressemelding.

Powered by Labrador CMS