Profilerte stillinger fra Logistikkjobber

Matmeglerens nye distribusjonssenter skal stå klar neste høst.

Bygger nytt distribusjonssenter til Matmegleren på Gardermoen

Matmegleren AS har inngått avtale med Fabritius om etablering av et nytt distribusjonssenter i Oslo Logistikkpark Gardermoen.

Matmegleren blir dermed en del av et logistikkmiljø hvor blant annet Sport Holding, Toyota Material Handling og OneMed Services allerede er etablert.

Distribusjonssenteret, som etter planen skal stå ferdig høsten 2026, vil ha et samlet areal på 9.200 kvm. Matmeglerens andel utgjør i første omgang ca. 6.500 kvm, bestående av kjøl- og fryselagre, tørrvarelager og kontorlokaler. Resterende areal i bygget vil bestå av fleksible lagerløsninger. A Bygg er valgt som entreprenør og vil sikre at bygget tilfredsstiller alle krav og standarder for moderne logistikkbygg.

Matmegleren AS

Matmegleren AS er en del av Bitastad-konsernet, som driver flere landsdekkende restaurantkonsepter, inkludert Big Bite, Jordbærpikene, Sabrura og Kompis. Matmegleren distribuerer varer til rundt 155 restauranter og forbereder seg nå på videre ekspansjon på Østlandet. Selskapet driver også lagerhotell og distribusjon for eksterne kunder. I 2024 omsatte Matmegleren for 328 millioner kroner.

Styreleder i Matmegleren, Ole Røttereng forteller om en god samarbeidsprosess med Fabritius frem til dagens avtale.

- Nå ser vi frem til neste fase i samarbeidet, med detaljplanlegging og bygging av vårt nye distribusjonssenter. Beliggenheten og fasilitetene gir oss et solid grunnlag for å betjene både eksisterende og nye kunder i årene som kommer, sier Røttereng.

Prosjektet er utviklet i samarbeid med entreprenør og inkluderer en rekke miljøtiltak, både i byggeprosessen og den etterfølgende driften. Det stilles høye krav til avfallsreduksjon, og solcelleanlegg vil bli montert på taket. Bygget vil dessuten tilfredsstille kravene for BREEAM NOR-sertifisering på nivå "Very Good".

- Vi er godt fornøyde med at Matmegleren har valgt å etablere sitt anlegg i Oslo Logistikkpark Gardermoen. De vil være en verdifull tilvekst til parken. Gardermoen har allerede vist seg som et attraktivt område for mataktører, og det blir spennende å se utviklingen innen dette segmentet videre. Vi i Fabritius ser frem til et langt og godt samarbeid, sier daglig leder Fabritius, Erik Stensli.

Powered by Labrador CMS